Futboll int.

Xhaka letër të hapur për sportdashësit shqiptarë

// Sep 18th, 2012
“Marr shkas për t’ju drejtuar te gjithë sportdashësve anembanë trojeve shqiptare me këtë letër të hapur, pasi para dhe pas ndeshjes së fundit, që për fat të keq isha kundërshtar... 
More »

Basketboll

Albert Behrami i shumkërkuari në ligen gjermane të Basketbollit

// Jun 11th, 2012
Albert Behrami i shumkërkuari në ligen gjermane të Basketbollit Rënia e interesimit për basketbollin nga ana e sponsorve dhe mosnjohja e kësaj Lige në arenën nderkombetare, ka sjelle... 
More »

Hendboll

Hendboll: E diela vendimtare për Besën dhe Prishtinën…

// Mar 16th, 2012
E diela që vjen do të përcaktojë skuadrën kryesyese të superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Për këtë epitet do të luajnë Besa Familja dhe Prishtina, që kanë synime... 
More »

Kombëtarja

FIFA thotë JO garave të skuadrave kosovare në Superligen e Shqipërisë

// Jan 19th, 2012
FIFA zyrtarisht i jep fund idesë së bashkimit të kampionatit të Shqipërise me atë të Kosovës, apo kalimit të disa skuadrave të Superligës së Kosovës në Superligën shqiptare të... 
More »

Sportet Luftarake

TURNEU I BOKSIT PAVARËSIA 2012

// Mar 3rd, 2012
Fedeata e Boksit e Kosovës ka organizuar turneun “Pavarësia 2012”, i cili ishte planifikuar të mbahet para 2 javësh.Kushtet e vështira klimatike kishin detyruar organizatorin të shtyjë... 
More »

Volejboll

Volejboll: AAB Riinvest Prishtina e hap pranverën me fitore

// Mar 17th, 2012
Kampionet e Kosovës mundën sot pasdite në kryeqytet Skënderajn me rezultat të pastër 3:0 në sete (25:20, 25:20, 25:16)… (E plotësuar) Pas 4 muaj e gjysëm pauze ka filluar pjesa... 
More »

Sportet Tjera

Kupa kalimtare dhe tri medalje të arta për KSH Jeton Ramaj

// Mar 17th, 2012
Në Prishtinë u zhvillua gara në shenjëtari e organizuar me rastin e njëmbëdhjetë vjetorit të vdekjes së Shaip Zenelit, punëtor dhe trajner i shquar i Klubit të shenjëtarisë Zenel... 
More »

Shqipëri Superliga

Tirana-Skëndërbeu në finalen e Kupës

// Apr 19th, 2012
Dueli midis Tiranës dhe Skëndërbeut do të përsëritet në një finale, kësaj herë të vërtetë, në Kupën e Shqipërisë. Pas “finales” së zhvilluar në kampionat, të dy skuadrat... 
More »

Botërori 2010

Brazil : Korrupsion në Sport

Ministri i Sportit në dorëheqje ; Orlando Silva Ish Ministri i Sportit në Brazil, Orlando Silva (foto) dyshohet se ka shpërdoruar...