Home » Kosovë Superliga, Lajm i fundit » Futboll-Java e 31-të e Raiffeisen Super Ligës së Kosovës, Trepça më afër titullit të kampionit

Futboll-Java e 31-të e Raiffeisen Super Ligës së Kosovës, Trepça më afër titullit të kampionit

 

DSC 0234 300x199 Futboll Java e 31 të e Raiffeisen Super Ligës së Kosovës, Trepça më afër titullit të kampionit DSC 0206 300x199 Futboll Java e 31 të e Raiffeisen Super Ligës së Kosovës, Trepça më afër titullit të kampionitDy javë para përfundimit të edicionit të sivjetmë të Raiffeisen Super Ligës së Kosovës në futboll, Trepça e MItrovicës ka bërë një hap drejt titullit të kampionit të Kosovës. Me fitoren minimale kundër Hysit 1:0 dhe humbjes së KEK-ut në ballafaqim me Besën 4:1, duket se minatorët janë shumë afër realizimit të parashikimeve të sivjetme për tu nderuar me titullin e kampionit. Nga takimet e tjera veçojmë fitoren e Prishtinës kundër Lirisë së Prizrenit e cila në çastet e fundit të ndeshjes shënoi fitore kundër Lirisë 2:1. Me këtë fitore Prishtina është ngjitur në pozitën e tretë të renditjes me 49 pikë. Takim shumë i rëndësishëm për mbijetesë në elitën e futbollit të Kosovës është zhvillua në Ferizaj ndërmjet Ferizajt dhe Vëllaznimit. Ndeshja është mbyllur pa fitues 1:1, por një pikë e fituar në këtë takim i jep një fije shprese se Vëllaznimi deri në fund të kampionatit të mbijetoi në elitën e futbollit kosovar.

 

FUTBOLL: RAIFAIZEN SUPERLIGA

Java e 31-të, 19 maj 2010 (M) – 16,00                  

E mërkurë:

Trepça – Hysi                                 1:0                                 (0:0)

1:0 (73’) Elvis Osmani

Besa – Kek-u                                 4:1                                 (2:0)

1:0 (14’) Fitim Kasapi (pen.)

2:0 (16’) Fitim Kasapi

2:1 (75’) Berat Grabovci

3:1 (88’) Granit Çekaj

4:1 (89’) Fitim Kasapi

Prishtina – Liria                             2:1                                 (1:0)          

1:0 (34’) Labinot Ibrahimi

1:1 (63’) Rafet Mullallari

2:1 (90’) Astrit Fazliu

Ferizaj – Vëllaznimi                      1:1                                 (1:0)

1:0 (30’) Fitim Sadriu

1:1 (58’) Rilind Juniku

Drenica – Flamurtari          3:0                                 (1:0)          

1:0 (44’) Mensur Limani (pen.)

2:0 (58’) Mensur Limani

3:0 (75’) Feriz Bajraktari

Kosova (V) – Gjilani                     3:0                                 (3:0)          

1:0 (4’) Kujtim Pantina

2:0 (13’) Bajram Zuqaku

3:0 (28’) Bashkim Shala

 

Tabela:

1. Trepça                       31     15    11     5       44:25         56

2. Kek-u                        31     14     8       9       48:33         50

3. Prishtina                   31     14     7       10     35:31         49

4. Besa                          31     14     6       11     39:26         48

5. Hysi                          31     14     5       12     49:37         47

6. Liria                          31     12     8       11     38:33         44

7. Flamurtari                31     11     11      9      37:39         44

8. Drenica                     31     11     7       13     35:43         43

9. Ferizaj                       31     11     6       14     26:38         39

10. Vëllaznimi             31     10     6       15     30:41         36

11. Kosova (V)            31     8       7       16     25:39         31

12. Gjilani                    31    5       10     16     27:50         25

Java e 32-të, 23 maj 2010 – 16,00

Besa – Ferizaj

Kek-u – Trepça

Hysi – Prishtina

Liria – Drenica

Flamurtari – Kosova (V)

Gjilani – Vëllaznimi

Java e 33-të, 30 maj 2010 – 16,00                                   

Ferizaj – Gjilani

Vëllaznimi – Flamurtari

Kosova (V) – Liria

Drenica – Hysi

Prishtina – Kek-u

Trepça – Besa                              

 

G.Kosumi