Home » Kosovë Superliga, Lajm i fundit » Prishtina- kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll

Prishtina- kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll


DSC 5071 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futbollPrishtina edhe pse ka luajtur baraz (1:1) me Gjilanin i ka mjaftuar për ta ruajtur pozitën e parë në tabelë. Kjo për faktin se Drita ka humbur në Kaçanik (1:2) nga Lepenci. Befasi ka shkaktuar Drenica duke mundur Trepçën në Mitrovicë (0:1).Prishtina kampione e stinorit vjeshtor edicioni 2011 20121 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll

Pas pesë ndeshjeve të xhiros së fundit për këtë sezon, të zhvilluara sot (e merkure), dihet kampioni gjysëmsezonal. Do të jetë Prishtina ajo që do të dimroj në pozitën e parë të tabelës së klasifikimit. Perdja e sezonit vjeshtor bie nesër (e enjte) me ndeshjen e fundit për këtë vit, në të cilen takohen KEK-u e Trepça 89.DSC 4923 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futbollDSC 4808 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll

DSC 4819 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futbollJanë shënuar këto rezultate:

Ekipi i Radio Kosoves Azem Brovina Gani Kosumi dhe Driton Bunjaku transmetoi ndeshjen Hysi Vellaznimi 300x254 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futbollE MERKURE,23.11.2011 nga ora 13.00:

 

Hysi-Vëllaznimi                      3:1

1:0 min 45 Autogol Robert Gjeraj

2:0 min 48 Kastriot Rexha

DSC 48071 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll2:1 min 79 Fatih Karahoda

3:1 min 90 Ardian Zaberxha
Gjilani-Prishtina                 1:1

0:1 min 10 Mentor Mazrekaj

1:1 min 44 Premton Muja

 

DSC 4970 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futbollLepenci-Drita                             2:1

Florim Berisha min 53 dhe 56 per Lepencin

2:1 autogol i Portierit Dardan Miftari

Besa-Liria                                      1:0

min 54 Besnik Morina

 

Trepça-Drenica                               1:2

DSC 4960 300x199 Prishtina  kampione e stinorit vjeshtor në Raiffeisen super Ligën e Kosovës në futboll1:1 Drilon Dobra (0:1) Berat Hyseni 1:1 (min e 41)

1:2 Genc Hamiti min 90

 

E enjte ora 13.15.
KEK-u-Trepça 89

 

Pos   Team Pld GoalsDiff Pts
1 Prishtina 19 31:1615 38
2 Vëllaznimi 19 22:211 33
3 Trepça'89 19 26:1610 32
4 Drita 19 28:208 32
5 Besa 19 25:241 28
6 Hysi 19 26:215 27
7 Lepenci 19 16:21-5 25
8 Trepça 19 19:22-3 23
9 Liria 19 20:26-6 21
10 Drenica 19 17:23-6 19
11 Gjilani 19 16:28-12 19
12 KEK-u 19 16:24-8 17

E.Ejupi&G.Kosumi