Home » Lajm i fundit, Sporte me Dore » Hendboll: Vëmendja në Prishtinë dhe në Vushtrri

Hendboll: Vëmendja në Prishtinë dhe në Vushtrri

hendboll11 300x199 Hendboll: Vëmendja në Prishtinë dhe në VushtrriSot dhe nesër janë në program ndeshjet e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj, ndërkohë që vëmendjen zgjojnë dy takime; në kryeqytet, ku ndeshen Prishtina dhe Kastrioti, si dhe në Vushtrri, ku luajnë Kosova dhe Besa Familja.

SUPERLIGA, MESHKUJT, XHIROJA 14

Sot:

14:30 Deçani –  Vjosa ( Bytyçi – Kasapi, S. Morina)

15:00 Llapi – Drita (Nalbani – S. Vitaku, Sh. Demiri)

19:00 Zhegra – Trepça (Azemi – Beqiri, Prekazi)

19:00 Drenica – Vëllaznimi (Osmani – Latifi, A.Vitaku)

19:00 Prishtina – Kastrioti (A.Vitaku – E. Vitaku, N. Morina)

Nesër:

19:00 Kosova – Besa Familja (Bytyçi – Kasapi, Zhilivoda)