Kosove-Liga e Pare

Tabela dhe Rezultatet e Ligës së parë të Kosovës

 
Pos   Team Pld GoalsDiff Pts
1 Feronikeli 14 37:1225 34
2 Hajvalia 15 25:1510 30
3 Ferizaj 15 22:202 26
4 Istogu 15 30:219 23
5 Fushë Kosova 15 19:190 22
6 Kosova (V) 15 16:160 22
7 Ulpiana 15 21:201 21
8 2 Korriku 15 23:167 20
9 Flamurtari 15 15:123 19
10 Deçani 15 15:23-8 19
11 Ballkani 14 18:19-1 18
12 Llapi 15 15:21-6 18
13 Ramiz Sadiku 15 20:22-2 17
14 Vitia 14 14:19-5 13
15 Rahoveci 15 14:49-35 7
 

Match Score
27/08/2011 5:00 pm
Fushë Kosova – Llapi
2 - 0
27/08/2011 5:00 pm
Flamurtari – Ulpiana
1 - 0
27/08/2011 5:00 pm
Rahoveci – Hajvalia
1 - 3
27/08/2011 5:00 pm
Ballkani – Vitia
2 - 0
27/08/2011 5:00 pm
Kosova (V) – Istogu
3 - 2
27/08/2011 5:00 pm
Deçani – Ferizaj
1 - 3
27/08/2011 5:00 pm
2 Korriku – Ramiz Sadiku
0 - 1