Home » Kategorite e reja, Lajm i fundit » Prishtina e Bardhë-Gjakova 5-0

Prishtina e Bardhë-Gjakova 5-0


Andi Thaçi fitues i faneles sportive te Etrit Berishes 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Janë zhvillua takimet e ditës së dytë të Kampit Edukativ në futboll U-15, gara këto që janë zhvillua në fushat e stadiumit “Agron Rama” në Kastriot. Dy ekipet e Prishtinës kanë shënuar fitore në takimet e sotme. Prishtina e kaltër në një takim tejet intersant ka shënuar fitore minimale ndaj Mitrovicës 1:0, kurse Prishtina e bardhë, ka shënuar fitore bindëse ndaj Gjakovës 5:0. Individi më i dalluar në këtë takim  ishte Drin Mehmeti me 3 gola të shënuar. Edhe Gjilani në përballje me Ferizajn e ka fituar takimin 3:2, kurse Peja dhe Prizreni kanë luajtur baras 1:1. Takimi i femrave Përzgjedhja A-Përzgjedhja , është fituar nga Përzgjedhja B me rezultat 4:1. Në ditën e sotme pati edhe lojë shpërblyese. Të gjitha mjetet e grumbulluara nga biletat dhe loja shpërblyese u dedikohen grupmoshave të reja për zhvillimin dhe avansimin e tyre. Përzgjedhësi Albert Bujaki me bashkëpunëtorë është ndarë i kënaqur me punën që është bërë gjatë dy ditëve. Të shtunën është paraparë një seminar, kurse të dielën, në orën 11,00 është paraparë finalja e femrave, ndërsa në orën 13,00, zhvillohet finalja e mëshkëjve. Trajnerët do të bëjnë përzgjedhjen e 36 futbollistëve të dy ekipeve finaliste.

Asat e dikurshem Bardhec Seferi Sahit Kelmendi dhe Rafet Prekazi percjellin kampin 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0E premte,  8 korrik 2011, Stadiumi “Agron Rama”, Kastriot

Gjilani-Ferizaj             3:2

Shënues:Adhurim Haliti 2 dhe Elbasan Isufi 1 për Gjilanin, kurse Ylber Ramadani 2 për Ferizajn.

Gjyqtarë: Albatrit Matoshi, Gentrit Restelica dhe Shkëlqim Plakolli

Gjilani:Ardonit Xhemajli,Adonis Maloku,Labinot Zejnullahu,Mergim Misini,Bardh Kurteshi,Dorlir Leka,Rinor Taipi,Elbasan Isufi,Adhurim Haliti,Fidan Sejdiu,Roland Ajeti,Edon Hoxha,Arlind Rukofci,Fortan Ismajli,Ardi Tahiri,Shuajb Sulejmani,Blend Qerimi,Jahit Hyseni. Trajner Selajdin Jerliu dhe Sadullah Ajeti

Çikleta do te jete shperblimi kryesor per ndeshjet finale 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Ferizaj:Besnik Mziu,Vegim Gashi,Dionis Hyseni,Ylber Ramadani,Enis Nazifi,Argjend Bekteshi,Besfort Hamiti,Gent Zeka,Atdhe Ramadani,Kushtrim Mustafa,Arlind Dinolli,Rilind Avdiu,Ermir Ajeti,Albi Bislimi,Rinor Leka,Benjamin Fazliu,Xhevdet Bytyqi,Albrim Pasholli. Trajner Fitim Arifi dhe Fatos Ademi

Prishtina e kaltër-Mitrovica        1:0

Shënues Muhamet Murati

Gjyqtarë: Egzzon Qerimi, Flamur Nagavi dhe Bardh Ajeti

Prishtina e Kalter:Valon Babatinca,Ismajl Berisha,Ardit Simnica,Fation Kryeziu,Kujtim Cakolli,Muhamed Murati,Lorik Aliu,Fidan Muja,Amir Xhata,Abdi Oruqi,Kastriot Ademi,Ardi Oruqi,Shkumbim Hashani,Habib Vrajolli,Etrit Berisha,Art Toverlani,Guri Zaberxha,Arian Zeqiri. Trajner Atan Bytyçi dhe Naim Pevçeli.

Dren Mehmeti duke shenuar njerin nga 3 golat e tij 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Mitrovica:Lumni  Azemi,Faton Haxhiu,Pajtim Venhajri,Drilon Sherifi,Perparim Bahtiri,Drilon Salihu,Rron Broja,Aldriv Emini,Lirim Kabashi,Endrit Durmishi,Erol Miftari,Enis Tahiri,Leonard Pllana,Denard Gashi,Leotrim Sahiti,Gazmend Ahmeti,Liridon Jonuzi,Edon Aruqi,Denis Nimani. Trajnerë: Astrit Çitaku dhe Besnik Syla.

 

Femrat:Përzgjedhja A-Përzgjedhja B        1:4

Shënuese: Florentina Avdyli për ekipin A, kurse Yllka Kupina 2 , Arta Rama dhe Lavdije Begolli nga 1 për ekipin B.

Gjyqtarë:Leotrim Mustafa, Albatrit Matoshi dhe Gentrit Restelica.

 

Fitim Aliu fitues i fanelesposrive te Anel Rashkes 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Përzgjedhja A:Enisa Trena,Sara Maliqi,Mirlinda Dragusha,Arlinda Saliu,Adelina Deda,Xheneta Kastrati,Arbiona Bajraktari,Ermira Hashani,Jehona Ademi,Adona Kryeziu,Almira Krasniqi.Florentina Avdyli,Rejhane Qerkini,Besarta Berisha,Mexhide Kavazi,Restina Selimi,Anita Avdyli, Trajnerë: Aferdita Fazlia dhe Fatos Vishi

Përzgjedhja B: Shkurte Maliqi,Donjeta Haxha,Pranvera Tasholli,Sadije Koci,Shqipe Berisha,Liridona Syla,Blerina Musa,Besiana Skenderi,Qendresa Krasniqi,Arianita Krasniqi,Almira Baliaj,Lavdie Bugolli,Besiana Berisha,Arta Rama,Yllka Kupina,Makfire  Prestershi,Albiona Bajraktari.Trajnerë:Sanije Krasniqi dhe Seit Onbashi dhe Xhelal Karabeg.

 

Dren Mehmeti shenues i 3 golave 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Peja-Prizreni               1:1

Shënues: Fetah Avduti për Pejën, kurse Albert Dabiçaj për Prizrenin

Gjyqtarë: Samed Potera, Visar Kastrati dhe Shkëlqim Plakolli.

 

Peja:Pjeter Lazaraj,Andi Hajdaraga,Veton Bytyqi,Arianit Gervalla,Agron Qeku.Albert Dabiqaj,Haris Kolenoviq ,Lorik Kajtazi,Elvis Hysenaj,Fatlind Krasniqi,Vigan Iberdemaj,Egzon Islami,Erik Fetahaj,Dionis Habibi,Bledar Bytyqi,Albion Tanushi,Flamur Ukaj ,Denis Dedaj.Trajnerë: Nexhat Sadria dhe Astrit Imami

Gani Kosumi fitues i nje topi ne lojen shperblyese 300x220 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Prizreni:Betim Berisha,Albion Sedolli,Jahir Sylaj,Endrit Kuqi,Aduard Aliaj,Albin Memaj,Valon Qengaj,Besnik Dakaj,Ilir Musatafa,Elvison Gavazaj,Fetah Avduti,Mendurim Hoti,Diamant Bytyqi,Refki Kabashi,Abdulla Kabashi.Sabahudin Smajli,Mustafa Jetishi,Imran Berisha. Trajner Genc Tamniku dhe Sead Gorani.

 

 

 

 

Prishtina e bardhë-Gjakova        5:0

Gjyqtaret e rinje te cilet po ndajne drejtesine ne ndeshjet e kampit edukativ 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Gjyqtaret me perzgjedhesin Albert Bunjaki 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Halim Sinani fitues i nje fanele sportive 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 01Kapitenet pershendeten para takimit Peja Prizreni 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Para takimit Prishtina e bardhe Gjakova 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Shikuesit duke percjellur takimin Prishtina e bardhe Gjakova 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Nga ndeshja Peja Prizreni 1 1 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Prishtina e bardhe fitore e thelle ndaj GFjakoves 5 0 300x199 Prishtina e Bardhë Gjakova    5 0Shënues: Dren Mehmeti 3  dhe Milot Rashica dhe Abdyl Hoxha nga 1

Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Ilir Haliti dhe Egzon Qerimi

Pishtina e Bardhë:Andi Thaqi,Lirian Kelmendi,Alber Culla,Avdyl Hoxha,Ardit Hyseni,Florent Zeqiri,Milot Rashica,Gentrit Toverlani,Lendrit Nuza,Gojart Sinani,Dren Mehmeti,Altin Veka,Ahmet Menxhiqi,Visar Shabaj,Leotrim Mehmeti,Aulon Ferati,Ramadan Krasniqi,Andi Krasniqi.Trajner Mehmet Kurda

Gjakova:Astrit Simani,Jeronim Rrasi,Marvin Bibaj,Anton Gjini,Kastriot Domgjini,Enis Guta,Albert Nikolla,Plator Uka,Leart Muhadri,Ermal Muhadri,Anton Spaqi,Ilir Prenrekaj.Blin Xhoshi.Tom Nue,Ferat Muhadri,Yll Ibrahimi,Ardit Shkreli. Trajner:Ibrahim Domi

Gani KOSUMI