Raiffeisen Superliga

Tabela dhe Rezultatet në Raiffeisen Superligën e Kosovës

 
Pos   Team Pld GoalsDiff Pts
1 Prishtina 19 31:1615 38
2 Vëllaznimi 19 22:211 33
3 Trepça'89 19 26:1610 32
4 Drita 19 28:208 32
5 Besa 19 25:241 28
6 Hysi 19 26:215 27
7 Lepenci 19 16:21-5 25
8 Trepça 19 19:22-3 23
9 Liria 19 20:26-6 21
10 Drenica 19 17:23-6 19
11 Gjilani 19 16:28-12 19
12 KEK-u 19 16:24-8 17
 

Match Score
20/08/2011 1:00 pm
Drenica – Trepça'89
2 - 2
20/08/2011 1:00 pm
Drita – Liria
2 - 0
20/08/2011 1:00 pm
Vëllaznimi – Prishtina
2 - 2
20/08/2011 1:00 pm
Hysi – KEK-u
4 - 0
20/08/2011 1:00 pm
Lepenci – Gjilani (Report)
1 - 0
20/08/2011 1:00 pm
Trepça – Besa
1 - 0
  • Raiffeisen Superliga e kosoves i ka 12 ekipe , ne Raiffeisen Superliga i ka 24 Gjiro , ne Raiffeisen Superliga 2 ekipe bien nga liga dhe 2 ekipe te reja hyn ne Raiffeisen Superliga
  • Prej nga vjen emri  Raiffeisen Superliga ?
  • Federata e Futbollit e Kosovës dhe Raiffeisen Bank kanë zyrtarizuar sot marrëveshjen për sponsorizimin e Superligës së Kosovës. Marrëveshja është nënshkruar në praninë e mediave në Shtëpinë e Sportit në Prishtinë. Në emër të FFK-së marrëveshjen e nënshkroi kryetari Fadil Vokrri, kurse në emër të Raiffeisen Bank, drejtori për marrëdhënie me publikun, Asdren Rrahmani. Të pranishëm ishin edhe nënkryetarët e FFK-së, Agim Ademi e Bekim Haxhiu dhe sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu. Në bazë të kësaj marrëveshjeje sponsorizimi tash e tutje Superliga e Kosovës në futboll do të quhet Raiffeisen Superliga e Futbollit e Kosovës. Vlera e kësaj marrëveshjeje sponsorimi është 80.000 euro. Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri shprehu kënaqësinë për finalizimin e kësaj marrëveshjeje dhe që Raiffaisen Bank do të jetë sponsor i Superligës së Kosovës në futboll, pasi kjo bank është edhe sponsor i Kampionatit evropian 2008. Ky element sipas Vokrrit është i rëndësishëm për FFK-në në rrugën drejt anëtarësimit në institucionet ndërkombëtare, FIFA e UEFA. Në anën tjetër edhe përfaqësuesi i Raiffeisen Bank shprehu kënaqësinë e bankës që përfaqëson për sponsorizimin e Superligës së Kosovës në futboll. Ai tha se Raiffeisen Bank e kupton rolin tejet të rëndësishëm të futbollit në vendin tonë dhe rëndësinë e përkrahjes së tij.
  • Raiffeisen Superliga e kosoves marrin pjesne sezonin 2010/11 keto ekipe Prishtina ,Hysi ,Besa ,Liria ,Trepça ,Trepça ’89 ,KEK-u ,Flamurtari ,Drenica ,Vllaznimi ,Ballkani ,Ferizaji