Superliga Shqiperi

Tabela dhe Rezultatet e Superligës në Shqipëri

 
Pos   Team Pld GoalsDiff Pts
1 Tirana 15 23:1310 33
2 Teuta Durrës 16 19:118 33
3 Skënderbeu 16 30:2010 32
4 Flamurtari 16 23:1310 27
5 Kastrioti 16 23:176 25
6 Vllaznia Shkodër 16 25:196 23
7 Bylis Ballsh 15 29:245 22
8 Shkumbini 16 23:28-5 20
9 Laçi 15 13:17-4 14
10 Kamza 15 12:19-7 14
11 Tomori Berat 15 18:27-9 14
12 Pogradeci 15 14:25-11 14
13 Apolonia 15 15:29-14 10
14 Dinamo Tiranë 15 16:21-5 5
 

Match Score
10/09/2011 2:00 pm
Bylis Ballsh – Shkumbini
5 - 2
10/09/2011 2:00 pm
Vllaznia Shkodër – Laçi
3 - 1
10/09/2011 2:00 pm
Skënderbeu – Tomori Berat
0 - 0
10/09/2011 2:00 pm
Apolonia – Dinamo Tiranë
2 - 0
10/09/2011 2:00 pm
Flamurtari – Kamza
2 - 1
10/09/2011 2:00 pm
Kastrioti – Pogradeci
4 - 0
10/09/2011 2:00 pm
Tirana – Teuta Durrës
0 - 1